Zbawienne własności ciepła, znane są od dawna. Grzanie ciałka, w celu łagodzenia bólu, czy poprawy samopoczucia, jest nader skuteczne także nierzadko funkcjonuje porządniej, niż farmaceutyczne leki znieczulające.

Najbardziej znanym urządzeniem, do takich działań, jest termofor gumowy – inaczej pojemnik, zaprojektowany do napełnienia ciepłą wodą. Po wypełnieniu, jego całkowita powierzchnia ogrzewa się oraz można już jej używać. Wysoka temperatura termofora gumowego, podtrzymuje się także do paru godzin, co zezwala na działającą kurację cieplną, na długo.

Na jakie przypadłości wolno używać gorące okłady?

Bóle brzucha – powiązane z miesiączką, wywołane dyspepsją lub napięciem nerwowym. Gorący okład rozluźnia mięśnie, w następstwie tego łagodzi skurcze i przynosi wyczekiwaną ulgę;
Bóle mięśniowe, bóle kręgosłupa;
Bóle połączone z kolką nerkową;
Zapalenie stawów – ciepłe okłady, pomagają zredukować dolegliwości bólowe;
Mizerne krążenie, przemarznięcie – okłady z termoforu przyspieszają cyrkulację, dzięki czemu system prędzej się ociepla.

Azaliż zastosowanie termofora gumowego jest bezpieczne?

Jeśli nie posiadamy zakazów medycznych do wykorzystywania gorących kompresów, używanie termofora jest bezpieczne i w odróżnieniu do farmakologicznych środków przeciwbólowych, nie powoduje uszkodzenia żołądka bądź trzustki. Wypada jednakowoż pomnieć, o paru normach stosowania termoforu.

termofor gumowy

Nie należy termoforu zapełniać ukropem.
Nie wskazane jest przywierać termoforu bezpośrednio na skórę, poprzez długi okres.
Po napełnieniu, powinno się sprawdzić, czy jest on porządnie zakręcony, żeby uniknąć oparzenia.
Aktualnie producenci termoforów, oferują multum kolorowych pokrowców, dzięki którym zyskują one kolejny pozytyw – mogą być nadzwyczaj pożytecznym prezentem.
Pokrowiec na termofor gumowy, poza atutami estetycznymi, dostarcza dodatkową ochronę ciała, przed prawdopodobnym oparzeniem.

Termofor kategorycznie ma obowiązek zabłąkać się w wszelkiej domowej apteczce, albowiem jest powszechnym i niezwykle bezpiecznym środkiem, kojącym bóle przeróżnego zapoczątkowania.

Co należy poznać o używaniu termoforów?