Zapachy mają wpływ na nasze ciało i umysł, stosowane są już od starożytności. Dobrotliwe oddziaływanie mieszanek zapachowych a także olejków eterycznych jest cenione od dawna przez ludzi lubujących się w obcowaniu z naturą.

Aromaterapia"/

Olejki eteryczne to stężone koncentraty z różnych roślin, nadzwyczaj drogocenne za sprawą swoich aromatów a także szerokiemu używaniu w uzdrawianiu różnego typu schorzeń. Aromaterapia ma swoje korzenie w starożytności, korzystali z niej już Egipcjanie. Olejki eteryczne damy radę stosować w rozmaity sposób przez podgrzanie czy rozpylanie, W trakcie masażu z wykorzystaniem olejków eterycznych, paląc zapachowe świece, dodając do kąpieli, robiąc inhalacje lub okłady. Olejki eteryczne wykorzystywane są obficie w kosmetykach, salonach SPA, gabinetach kosmetycznych.

Wypada oczywiście rozróżnić olejki eteryczne od mieszanek zapachowych, te drugie to nie są czyste wyciągi i posiadają znacznie słabsze zdolności uzdrawiające. aromaterapia wykorzystuje olejki eteryczne indywidualnie, jest ich około trzystu, sprawdzają się także w rozmaitych kompozycjach.

Masaż zrealizowany z pomocą olejków eterycznych może realizować różnorodne funkcje: pobudzającą, wzmacniającą czy relaksującą. Olejek do masażu to olej bazowy z dodatkiem wybranego olejku eterycznego, który wspomoże w pielęgnacji naszego ciała i odświeży umysł. Jakim sposobem przygotowywać taki olej? Około 50 ml oleju bazowego wlewamy do miseczki, dodajemy do niego w przybliżeniu 15-20 kropli olejku eterycznego, a w następnej kolejności mieszamy. Olej powinno się przechować w ciemnej porządnie zabezpieczonej butelce, a zanim go użyjemy wypada nim dobrze wstrząsnąć. Przed sesją masażu rozgrzewamy olej w dłoniach, żeby podnieść jego temperaturę do temperatury naszego ciała.

Aromaterapia"/

Jakie olejki eteryczne damy radę użyć do masażu? Użyjmy olejku z drzewa cedrowego, który pobudza i pobudza organizm, a także działa odkażająco oraz tonizująco. Drzewo sandałowe sprawia, że skóra staje się gładka i sprężysta, a dodatkowo wycisza i relaksuje. Geranium ma działanie przeciwdepresyjne, pozytywnie oddziałuje na krążenie, daje ulgę zmęczonym nogom. Jaśmin jest afrodyzjakiem, reguluje nastrój a także rozluźnia mięśnie. Podsumowując bogactwo Matki Natury jest gigantyczne, a i tak wyszczególniliśmy tylko kilka z dobroczynnych olejków eterycznych.

Czym jest aromaterapia