Wszyscy chcielibyśmy, aby nasze życie zawsze było kolorowe i wypełnione wyłącznie radosnymi chwilami. Doceniamy te momenty szczęścia i staramy się, by było ich jak najwięcej, dlatego śmiało idziemy przez życie, spotykamy się z bliskimi, realizujemy się zawodowo i zajmujemy się swoimi pasjami. Wszystko idzie nam jak z płatka, gdy nagle stajemy oko w oko z poważną tragedią. Umiera nam członek rodziny, rozstajemy się ze swoim partnerem lub dowiadujemy się, że ciężko zachorowaliśmy. W takich sytuacjach może wystąpić u nas zespół stresu pourazowego warszawa. To poważna dolegliwość, której nie powinniśmy bagatelizować. Uporajmy się z nią jak najszybciej, aby przywrócić sobie wysoką jakość życia i na nowo móc się nią cieszyć.
	zespół stresu pourazowego warszawa

Przyczyny wystąpienia zespołu stresu pourazowego najczęściej związane są z przebytymi tragediami. Dla każdego z nas mogą być one czymś zupełnie innym. Utrata pracy wpędzi nas w poważną depresję, jeżeli działaliśmy do tej pory w firmie, która odpowiadała nam pod każdym względem i pozwalała na systematyczny rozwój zawodowy. Uczestnictwo w poważnym wypadku samochodowym też może być dla niektórych osób tragedią. Jeśli na własne oczy widzieliśmy, jak umiera siedzący na przeciwko nas kierowca, prawdopodobnie nie potrafimy wyrzucić tego obrazu z głowy i bezustannie do niego powracamy, nabawiając się coraz większych wyrzutów sumienia. Zespół stresu pourazowego warszawa wywołuje u nas ogromny lęk, obniża nasze ogólne samopoczucie i sprawia, że czujemy się kompletnie bezsilni. Jeśli od jakiegoś czasu zauważamy u siebie takie objawy, a przebyliśmy jakaś tragedię, powinniśmy spróbować sobie pomóc. Bez trudu to zrobimy.

Zespół stresu pourazowego można bowiem spokojnie leczyć. Zajmują się tym przede wszystkim psycholodzy oraz terapeuci. Nie wstydźmy się zapisać do nich na wizytę – aktualnie ogromna ilość osób korzysta z pomocy takich lekarzy. Dzięki nim spojrzymy na swoje tragedie z boku. Nauczymy się akceptować swoje cierpienie, lęki i złe samopoczucie, mogąc pozostawić to wszystko za sobą.

Czym jest zespół stresu pourazowego?