Wiele ludzi przed wyborem odpowiedniego pokrycia dachowego zastanawia się, jaki byłby najlepszy, aby był wytrzymały na czynniki atmosferyczne oraz żeby nie zaszkodził życiu. Wybór odpowiedniego materiału jest poważną decyzją. W tym celu warto wybrać płyta eurofala, dzięki dostępnym rodzajom oraz wielu zaletom.

Co to jest płyta eurofala?

Płyta eurofala jest rodzajem pokrycia dachowego, wykorzystywana przy wykończeniach różnych budynków (mieszkalne, przemysłowe, gospodarcze). Jest idealnym rozwiązaniem, gdy ważna jest estetyka i jakość wykonania. Podczas produkcji powierzchnia płyta eurofala jest równa i gładka oraz starannie malowana.

Rodzaje

Płyta eurofala B59 jest idealnym rozwiązaniem dla budynków w gospodarstwach rolnych. Natomiast typu B65 świetnie pasuje do dachów domów zarówno wielorodzinnych, jak i jednorodzinnych, czy też letniskowych. Ponadto, znakomicie wyglądają przy dachu o dużym kącie nachylenia.

płyta eurofala
Zalety płyt

Płyta eurofala składa się z cementu oraz co najważniejsze – innych bezpiecznych związków dla życia ludzi i zwierząt, przy okazji gwarantując prawidłowe właściwości fizyczne. Mogą być używane wielokrotnie bez oddziaływania na środowisko dzięki poddaniu ich recyklingowi. Płyta eurofala umożliwia odpowiednie przechowywanie zarówno zwierząt, jak i płodów rolnych.

Ponadto, płyta eurofala jest bezpieczna, ponieważ spełnia normy krajowe i unijne. Co ciekawe, płyta eurofala może okazać się znacznie tańsza, dzięki produkowaniu jej w takich samych wymiarach jak dawne pokrycia.

Dowiedz się więcej na: https://cemfala.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=25&Itemid=256

Do czego służy płyta eurofala?

Dodaj komentarz