Endodoncja to dział stomatologii zachowawczej, który pomaga w leczeniu chorób miazgi zęba. Endodoncja Kraków to również kompleksowe i bezbolesne leczenie pacjenta w czasie zabiegu. Z endodoncją kojarzy się głównie jeden zabieg, a mianowicie leczenie kanałowe. 

Endodoncja Kraków

Zalety leczenia endodontycznego

Endodoncja Kraków niesie za sobą szereg zalet. Jedną z nich jest zachowanie wyleczonego zęba w jamie ustnej bez konieczności jego wyrywania. Ponadto, owy ząb jest wtedy zabezpieczony przed wszelkiego rodzaju bakteriami oraz wirusami dostającymi się do ust pacjenta. Podczas leczenia endodontycznego bardzo często zakłada się specjalną gumę zwaną koferdamem w celu wyizolowania chorego zęba od zdrowych. Endodoncja Kraków to również krótki czas oczekiwania. 

Ponadto, podczas leczenia endodontycznego część zębów może zostać wykonana na refundację NFZ, w związku z czym koszty leczenia mogą się zmniejszyć. Endodoncja Kraków to zabiegi bezbolesne i bardzo komfortowe dla pacjentów zarówno najmłodszych, jak i starszych. Wszystkie zabiegi są prowadzone z cierpliwością i spokojem, oraz są wykonywane starannie i dokładnie. Personel dba o to, aby pacjent czuł się jak najlepiej pod okiem wielu specjalistów.

Kto powinien zgłosić się na leczenie endodontyczne?


Na endodoncja Kraków powinna się zgłosić każda osoba, która ma nadwrażliwość na ciepło, bądź też zimno oraz każdy, kogo dość mocno boli ząb. W takim wypadku istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo konieczności leczenia kanałowego zęba, które pozwoli go zachować w jamie ustnej. Najczęściej wszelkie mankamenty związane z zębami wychodzą podczas wizyty kontrolnej, a następnie dentysta przedstawia dalszy plan leczenia.

Dowiedz się więcej: https://belldent.pl/endodoncja/

Endodoncja Kraków

Dodaj komentarz