Beton stał się niewątpliwie jednym z najbardziej popularnych materiałów wykorzystywanych na budowie. Nie wyobrażamy sobie bez powyższego żadnej budowy – ogromnie powiększa on trwałość ramy,dlatego też coraz mniej w dzisiejszych czasach słyszy się o zasypanych lokalach czy blokach.

cięcie w betonie

Co zawiera beton? Jest on mieszanką cementu, kruszywa a także H2O. Funkcje kruszywa będzie mógł spełniać żwir, piasek czy kamienie. Jak widać skład będzie naprawdę zwyczajny, stąd koszty wyrobienia betonu stają się wyjątkowo małe.
Mimo swego banalnego składu, beton posiada parę wartościowych właściwości, jakie przeważyły o jego dużej popularności. Zanim zastygnie będzie on bardzo łatwy w obróbce, a po odparowaniu stanowi nieprzemakalną, sztywna skorupę. Łatwość w obrabianiu będzie bardzo często stosowana w trakcie prac budowlanych. Na czym więc polega procedura obróbki betonu ?

Istnieje kilka opcji, przez które beton może być wykorzystywany przez nas w rozmaity sposób.
1. Wycinanie

Wycinanie betonu bazuje się na pozyskiwaniu jego właściwych konturów. Za każdym razem powinno się dziać za pomocą dobranych do powyższego akcesorii. Zastygły beton jest naprawdę twardy, stąd do jego przecięcia powinno użyć się niezwykle wytrzymałych materiałów.
Dobrym rozwiązaniem jest tarcza diamentowa. Wycinanie przy jej pomocy stanie się proste i bardzo szybkie, nie żąda od nas dużego trudzenia się. Niewątpliwie występują też inne sprzęty, jednakże z uwagi na twardość betonu , mogłyby bardzo szybko się zużyć.

2. Odwierty

Odwierty w betonie mogą zostać wykonane tylko przy pomocy profesjonalnego wyposażenia. Ich zamysłem będzie głównie wycinanie otworów w betonie. Do powyższego celu wyręcza się z reguły urządzeniami z diamentowym ostrzem, tzw. metoda diamentowa. Może być ta zastosowana do przewiercania w ciągu budowania budynków, wiaduktów, mostów, i do instalacji wodnych, grzewczych i wentylacyjnych.

więcej
poszerzanie otworów

Jakie składniki ma beton?