Gdy prowadzimy prace naprawcze sieci kanalizacyjnej, najważniejszą sprawą bywa prędkie oraz skuteczne umiejscowienie. Najczęściej realizowano tego przez odgrzebanie konkretnego zakresu rur kanalizacyjnych i odkrycie źródła usterki między innymi przecieku. Zdarzają się jednak przypadki, gdy niewielka wada bywa tak spora, że jesteśmy skazani reagować szybko, a typowe odszukanie jej przyczyny staje się niewykonalne. Najlepszym wyjściem, jakie można wtedy zastosować bywa inspekcja TV.

Inspekcja TV

inspekcja tv

Korzysta z tej oferty dużo firm wykonujących remonty kanalizacji. Inspekcja TV, innymi słowy kontrola za pomocą kamery video to współcześnie jeden z podstawowych i najistotniejszych elementów prawidłowej kontroli eksploatacji rurociągów kanalizacyjnych. Polega ona na wejściu do wnętrza rur kanalizacyjnych wyjątkowej kamery. Operator posiadający należyte upoważnienia, sterując jej zadaniem, jest w stanie dokonać inspekcji wizualnej stanu systemu kanalizacyjnego jak i doprowadzić do skutku wszystkie testy przydatne do wykonania prac remontowych.

Inspekcja TV to efektywna i uniwersalnie wykorzystywana strategia. Pozwala nie tylko na szybkie wykrycie znacznej ilości potencjalnych usterek sieci kanalizacyjnej. Z wykorzystaniem pracy kamery video da się zlokalizować nieszczelności w łączeniu rur a także rozsadzenia na ich nawierzchni, jakie wywołują wydostawanie się rynsztoków poza rurociąg, lub też przedostawanie się wody do jego wnętrza. Zjawiska tego rodzaju mogą szybko doprowadzić do poważnego,a nawet nieodwracalnego naruszenia rur oraz doprowadzić przymus ich wymiany.

inspekcja tv

Inspekcja TV zdoła być również z powodzeniem używana do wykonania kontroli rur w budynkach, w których staje się to skomplikowane ze względu na dużą ilość łuków. Aparat video pozwoli na ocenę ich faktycznego stanu technicznego. Pozwoli też na umiejscowienie wszystkich istniejących w instalacji przyłączy, diagnostyki poziomu połączeń, powierzchni wewnętrznych rur. Sprawny operator wykryje także wszystkie ewentualne rozsadzenia, przemieszczenia rur, co pozwoli szybko zareagować, uczynić niezbędnych prac remontowych a także uniknąć nawet zalania całego budynku.

Kto pochwyci się renowacją kanalizacji?