Warto zadbać o kręgosłup, zwłaszcza kiedy posiadamy pracę siedzącą czy stojącą.

 

Materac rehabilitacyjny do ćwiczeń charakteryzuje się elastycznością punktową, co oznacza, że podczas leżenia każdy punkt ciała osoby leżącej jest odpowiednio podparty i wspierany. Wykorzystując materac do ćwiczeń, nie musimy obawiać się o to, że któraś część naszego ciała wygina się w niepożądany sposób, tym samym niosąc ze sobą niebezpieczne dla naszego zdrowia konsekwencje. Materac sprzyja regeneracji organizmu oraz korzystnie wpływa na ukrwienie i krążenie ciała.

W przeciwieństwie do tradycyjnego, materac składany do ćwiczeń pozwala na dostosowanie go do wykonywanych ćwiczeń. Nie zabiera dużo miejsca, może być łatwo składany oraz przenoszony. Tego typu materac do ćwiczeń jest odporny na przetarcia, wobec tego można korzystać z niego swobodnie, bez obaw o zniszczenie. Dodatkowo materace do ćwiczeń akrobatycznych mogą być wykorzystane nie tylko do ćwiczeń bezpośrednio związanych z kręgosłupem, ale również przy ćwiczeniach ogólnych, rozciąganiu, jodze, tańcu czy sztukach walki.

Mata rehabilitacyjna, klin rehabilitacyjny i wałek rehabilitacyjny to świetne rozwiązania dla osób potrzebujących rehabilitacji, ale także osób zdrowych.

Niezaprzeczalnym jest, jak bardzo każdy z nas przeciąża swój kręgosłup. Godziny spędzane na siedzeniu wiążą się z nieprzyjemnymi skutkami dla naszego zdrowia, gdyż jest to pozycja nienaturalna dla kręgosłupa i wymagająca od niego dużego wysiłku. W dzisiejszych czasach wykonujemy wiele czynności właśnie siedząc – chociażby przed telewizorem czy komputerem. Nie zważamy na negatywne konsekwencje takiego postępowania. Mając tę świadomość, warto wykorzystać materac rehabilitacyjny do ćwiczeń. Krótkie ćwiczenia pozwolą na odciążenie kręgosłupa, znacznie zmniejszą ból pleców oraz zadziałają prewencyjnie, chroniąc nas przed późniejszymi chorobami.

Materac rehabilitacyjny i wałek rehabilitacyjny to wygoda oraz zdrowie.

 

Niezależnie od tego, czy borykamy się z chorobą i problemami z kręgosłupem, czy pragniemy wykorzystać materac prewencyjnie, jest to najlepszy sposób na zachowanie zdrowia.

Materac rehabilitacyjny