mierniczy górniczy
Masz zdolności matematyczne i analityczny umysł? Po nocach śnią Ci się mapy i obliczenia? Chcesz zdobyć wymarzony zawód i mieć realny wpływ na gospodarkę? A może szukasz czegoś innego, niż wszyscy? Jeśli na wszystkie cztery pytania odpowiedziałeś twierdząco, czekamy właśnie na Ciebie. Studia inżynierskie na kierunku mierniczy górniczy otwierają swoje podwoje dla kolejnych adeptów sztuki geodezji i szukają maturzystów chętnych podjąć rękawicę.
Co zyskujesz studiując na wspomnianym kierunku?
– prestiż zawodu poważanego w środowisku;
– atrakcyjny, konkurencyjny dochód w każdym miejscu pracy;
– świadomość wagi powierzonych Ci zadań;
– możliwość ciągłego rozwoju i poznawania nowoczesnych technik;
– wyeliminowanie monotonii i rutyny poprzez podróże i poznawanie nowych miejsc oraz ludzi;
Do Twoich zadań na stanowisku mierniczy górniczy, należeć będzie sporządzanie map geodezyjnych na terenach przeznaczonych pod kopalnie odkrywkowe, bieżąca opieka nad powierzonymi już kopalniami.
W toku studiów zdobędziesz kwalifikacje niezbędne dla swojego zawodu. Przebieg nauki obejmuje wiedzę z zakresu kartografii, budownictwa podziemnego, dokumentacji mierniczo – geologicznej, pomiarów terenu górniczego czy też urządzeń związanych z bezpieczeństwem ruchu zakładu. Odbędziesz również szereg praktyk na terenach czynnych obecnie kopalń i nowo powstających terenów odkrywkowych, które przygotują Cię do samodzielnego objęcia stanowiska w przyszłości. Praktyki odbywają się pod okiem doświadczonych mierniczych, zarówno profesorów naszej uczelni, jak i aktualnych pracowników poszczególnych obiektów.
Mierniczy górniczy, to istotna jednostka pośród tysięcy osób pracujących na terenie kopalni. Od Twojej wiedzy, oświadczenia i uwagi zależeć będzie ich bezpieczeństwo i sukces. Podejmij wyzwanie, zgłoś się już dziś!

Mierniczy górniczy – zawód przyszłości