W branży budowlanej duże znaczenie ma sam projekt. Aby stworzyć go z największą dokładnością, warto zdecydować się na technologie, które pozwolą odtworzyć rzeczywistość i usprawnić cały proces. Jedną z nich jest modelowanie BIM. Dzięki niemu można stworzyć trójwymiarową, cyfrową makietę budowli, w której znajdą się wszelakie informacje od specjalistów z różnych branż.

Modelowanie BIM

Czym jest BIM?

Modelowanie BIM to inaczej oprogramowanie Building Information Modeling, dzięki któremu istnieje możliwość zarządzania projektem na każdym etapie- począwszy od pomysłu do wykończenia budowli, a nawet jego obsługi. Polega on również na przekazywaniu między użytkownikami, którzy pracują nad projektem danych uwzględniających różne istotne informacje, przykładowo o kosztach inwestycji lub pomysłach, które można zrealizować. To pozwala ciągle ją doskonalić, a co więcej, uwzględnić w projekcie wiele szczegółów, dzięki którym można wykryć ewentualne problemy już na wczesnym etapie.

Co można zaprojektować w tym oprogramowaniu?

Wbrew pozorom modelowanie BIM jest przydatne nie tylko przy tworzeniu projektów typowych budynków. Daje również możliwość stworzenia planu dla dowolnej budowli, nawet tej bardziej skomplikowanej. Mogą to być szpitale, szkoła, czy inne miejsca publiczne oraz budynki mieszkalne. Co więcej, istnieją w nim możliwości, dzięki którym można zaprojektować nawet infrastrukturę taką jak mosty, lub lotniska i inne ciągi technologiczne. Ponadto modelowanie BIM pozwala uwzględnić również budowę linii kolejowych, dróg, czy autostrad.

Więcej na -> https://bimup.pl/

Modelowanie BIM

Dodaj komentarz