Elektromiografia to badanie polegające na ocenie przewodnictwa nerwowego w mięśniach. Podczas badania aparat eeg dokonuje rejestracji czynności mięśnia podczas dużego wysiłku, dowolnego ruchu oraz w stanie spoczynku. Całość pozwala na zlokalizowanie patologii w organizmie oraz określenie, jaki jest ich charakter. 

aparat eeg

Wykonywanie pomiarów

Urządzenia, wykorzystywane obecnie do wykonywania tego typu badań, są niezwykle dokładne i mają ogromne możliwości. Aparat eeg posiada kompaktową budowę oraz intuicyjną obsługę, przez co jest rozwiązaniem zarówno dla prywatnych klinik jak i niewielkich gabinetów w szpitalach. System NCS/EMG/EP posiada zintegrowany stymulator, wbudowany panel sterowania oraz system audio o wysokiej jakości. Dzięki rozwojowi technicznemu na przestrzeni ostatnich lat możliwe jest porównywanie wyników pacjentów z normami podczas badania, w czasie rzeczywistym. Aparat eeg posiada też oprogramowanie, które pracuje w środowisku Microsoft Windows. Jest on także przystosowany do pracy w sieci komputerowej. Takie urządzenie umożliwia zautomatyzowanie archiwizacji i tworzenie kopii zapasowych badań.

Dopasowanie do potrzeb specjalistów

Aparat eeg zapewnia coraz szybsze i wydajniejsze wykonywanie badań o wysokim stopniu trudności.  Istnienie wiele narzędzi, które umożliwiają zaawansowaną analizę i postawienie trafniejszej diagnozy. Oprócz tego raporty mogą być generowane automatycznie, co jest ogromną zaletą przy nagłych wypadkach i konieczności szybkiego leczenia.  Co ważne, aparat eeg może generować raport tylko z tych danych, które interesują lekarza.  Aby jeszcze bardziej ułatwić pracę specjalistom, na ekranie wyświetlane są dane w postaci tabel i obliczeń.

Więcej na https://polems.pl/eeg.html

Nowoczesne urządzenia do badań EEG

Dodaj komentarz