Choć na co dzień niewiele osób słyszy lub czyta o procesach powstawania różnych rzeczy, to jest to jednak bardzo ciekawe. Na przykład taka obróbka skrawaniem cnc, czyli jedna z metod obróbki metalu opiera się ona na fragmentarycznym usuwaniu części metalu, tak by nadać mu kształt określonego przez klienta.

obróbka skrawaniem cnc

Rodzaje obróbki

W zależności od efektu, który chcemy uzyskać mamy do czynienia z różnymi rodzajami, którymi charakteryzuje się obróbka skrawaniem cnc. Na przykład w zależności od dokładności, której potrzebujemy możemy wyróżnić obróbkę skrawaniem cnc: zgrubną, średniodokładną, dokładną, bardzo dokładną. Z kolei, jeśli zajmujemy się kształtowaniem powierzchni obrobionej to obróbka skrawaniem cnc odbywa się trzema metodami: punktową, kształtową, obwiedniową. Biorąc pod uwagę liczbę przejść rozróżniamy obróbkę jenoprzejściową oraz wieloprzejściową. Ostatnim aspektem, który bierzemy pod uwagę, kiedy wybierana jest obróbka skrawaniem cnc, jest stopień zmechanizowania obróbki. Wyróżniamy wówczas obróbkę ręczną, ręczną zmechanizowana, maszynową na obrabiarkach konwencjonalnych i maszynową na obrabiarkach numerycznych.

Wykwalifikowana kadra pracownicza a obróbka skrawaniem CNC

Poza wysokiej jakości sprzętem, obróbka skrawaniem cnc, potrzebuje wykwalifikowanych pracowników, którzy, w sprawny sposób będą w stanie realizować zadania zgodnie z oczekiwaniami klientów. W świadomy sposób będą programować i ustawiać maszyny mechaniczne, by w ten sposób uniknąć narażania właściciela na koszta związane z nierzetelnym wykonaniem swojej pracy.

Dowiedz się więcej na: https://www.tsw.biz.pl/obrobka-skrawaniem-toczenia-i-frezowania-oraz-cnc-metali/

Obróbka skrawaniem cnc

Dodaj komentarz