90% funkcjonujących palet w transporcie produktów, to właśnie paleta 1200×800. Ze względu na swoją trwałość i niską cenę, są powszechnie wykorzystywane do przewozu wielotonowych ładunków. Jak wszystko, podlegają jednak uszkodzeniom, a nawet zużyciu. Co zrobić, jeżeli paleta znajdzie się w złym stanie technicznym albo nie będzie zdatna do użytku? Jak przeciwdziałać? 

Paleta 1200×800 – kiedy wymaga naprawy lub wymiany?

Czynniki determinujące naprawę lub wymianę paleta 1200×800:

  • ciemna barwa drewna – narażone na proces utleniania drewno, rozszerza się, kurczy, co w efekcie powoduje suchość i łamliwość. Sporo zależy od rodzaju danego drewna, aczkolwiek powstałe w ten sposób ubytki podlegać będą naprawie. 
  • niepoprawne pozycjonowanie elementów – umieszczając podnośnik paletowy na ziemi, paleta 1200×800 powinna leżeć płasko. Jeżeli się rusza, najprawdopodobniej jest uszkodzona lub wypaczona. W przypadku braku naprawy takiej palety, może ona stracić stabilność i być powodem upadku ładunku. Jest to szczególnie niebezpieczne dla pracowników magazynu. 
  • pęknięcia – jeżeli palecie brakuje listew, jest rozdrobniona lub pęknięta, niezbędna będzie naprawa lub wymiana. Należy mieć na uwadze również deskę pokładową, która może być poluzowana oraz odłupanie desek. Taka paleta nie jest w stanie we właściwy sposób udźwignąć ciężkich towarów, co może spowodować wypadek i niebezpieczeństwo. 
paleta 1200x800

Paleta 1200×800 – naprawa, czy wymiana?


Należy regularnie sprawdzać stan techniczny palet. Z uwagi na to, że są wysoce eksploatowane, podlegają uszkodzeniom. W większości przypadków paleta 1200×800 będzie wymagała naprawy, jednakże zdarzają się również ubytki na tyle poważne, aby poddać paletę wymianie. 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej odwiedź nas -> https://lukpal.pl/paleta-przemyslowa/

Paleta 1200×800

Dodaj komentarz