Jeśli jesteś właścicielem firmy transportowej, do swojej działalności koniecznie potrzebujesz paleta przemysłowa. Jednak tego typu platforma, doskonale sprawdzi się również w transporcie lub przechowywaniu innych materiałów, w tym również tych mniejszych. Dlaczego w trakcie transportu warto użyć paleta przemysłowa? Na te pytanie odpowiemy w dzisiejszym artykule. 

Do czego służą palety?

Paleta przemysłowa stosowana jest jako sztywne podłoże dla innych mniejszych opakowań, w celu łatwego podniesienia towaru. Dzięki paleta przemysłowa możemy w szybki i łatwy sposób podnosić towar, za pośrednictwem wózków widłowych. Jest to niezwykle przydatna metoda, która już od kilkudziesięciu lat sprawdza się w wielu firmach branżowych. Paleta przemysłowa używana jest przez firmy transportowe, budowlane, ale także wszystkie inne, gdzie przenoszony zostaje jakiś towar. 

paleta przemysłowa

Modele palet przemysłowych

W trakcie zakupu paleta przemysłowa musimy pamiętać, że obecnie na rynku sprzedawane są różne modele platform. Możemy wyróżnić następujące typy palet:

  • Europaleta — o wymiarach 1200 × 800 × 144 mm, jej maksymalne obciążenie wynosi 1500 kg,
  • ISO — o wymiarach 1200 × 1000 × 162 mm, nazywana jest “angielką” lub także “paletą przemysłową”,
  • Palety przeznaczone do kontenerów, mają wymiary 1135 × 1133 mm,
  • Wyróżniamy również palety CP, które stosowane są w przemyśle chemicznym.

Tak jak możecie zauważyć, możemy wyróżnić różne modele paleta przemysłowa. Każda z wymienionych platform ma inne zastosowanie. 

Dowiedz się więcej na https://lukpal.pl/paleta-przemyslowa/!

Paleta przemysłowa

Dodaj komentarz