Kredyty frankowe to rodzaj kredytów hipotecznych, w których walutą kredytu jest frank szwajcarski. W Polsce popularność tego rodzaju kredytów wzrosła w latach 2000-2010, ponieważ były one tańsze niż kredyty w złotych i umożliwiały uzyskanie większej wartości kredytu. Jednak w późniejszym czasie, w wyniku wahań kursu franka, wielu kredytobiorców znalazło się w trudnej sytuacji finansowej, ponieważ miesięczne raty kredytu stały się nagle dużo wyższe. W wyniku tego wiele osób zwróciło się o pomoc prawna w kredytach frankowych do sądów, co w efekcie doprowadziło do wielu spraw sądowych dotyczących owych kredytów.
Opcje pomocy
Możemy wyróżnić dwa główne sposoby pomoc prawna w kredytach frankowych. Pierwszym z nich jest odfrankowienie kredytu we frankach. Polega to na zmianie waluty kredytu z franka szwajcarskiego na polskie złotówki. Dzięki temu, kredytobiorca może uzyskać stałą miesięczną ratę, która nie będzie ulegać zmianom w wyniku wahań kursu walut. Drugą opcją jest unieważnienie umowy kredytowej. Może to być możliwe, jeśli bank nie informował wystarczająco dokładnie kredytobiorcy o ryzykach związanych z kredytem frankowym, lub gdy umowa została zawarta w niezgodny z prawem sposób. W takim przypadku, kredytobiorca może zwrócić się o pomoc do sądu, aby uzyskać unieważnienie umowy kredytowej.
Indywidualne podejście
Warto pamiętać, że w każdym przypadku pomoc prawna w kredytach frankowych, decyzja co do wyboru odpowiedniego rozwiązania zależy od indywidualnej sytuacji kredytobiorcy i jego potrzeb finansowych. Dlatego też, ważne jest, aby skonsultować się z prawnikiem lub doradcą finansowym, aby uzyskać fachową pomoc w tej sprawie.
Jeśli poszukujesz więcej informacji z powyższego tematu, koniecznie odwiedź stronę https://kancelariafojtik.com/.