Praca nauczyciela wbrew pozorom nie jest wcale taka prosta.

Zazwyczaj wychwalają ją tylko ci, którzy nigdy tak naprawdę nie mieli z nią do czynienia. Przeciętny człowiek zazdrości nauczycielom wakacji i tych wielu wolnych dni, które pojawiają się w każdym jego roku pracy. Z zawiścią patrzy także na ilość godzin spędzanych przez nauczycieli w placówkach – rzadko kiedy przekraczają one osiem godzin dziennie. Mimo wszystko przekazanie uczniom nowej wiedzy jest wymagającym i trudnym zadaniem. Nauczyciele próbują je sobie ułatwiać na wiele sposobów i często w tym celu sięgają po tablice interaktywne małopolska – zdecydowanie nowoczesne sprzęty, od kilku lat wykorzystywane w licznych placówkach edukacyjnych. Dlaczego jednak to one przydają się przede wszystkim nauczycielom? Co takiego w sobie maja, że naprawdę ułatwiają naukę?

tablice interaktywne małopolska
tablice interaktywne małopolska

Tablica interaktywna może oddziaływać na ucznia różnymi bodźcami.

Stymuluje jego wzrok, ponieważ pojawiają się na niej obrazy i grafiki związane z tematyką lekcji, które zostają dzięki temu łatwiej zapamiętane. Pobudza także zmysł słuchu, jako że jest podłączana do komputera, z którego podczas prezentacji wydobywają się konkretne dźwięki. Pozwala też uczniom na sprawdzanie własnych, praktycznych umiejętności. Często bowiem nauczyciele wykorzystują tablice interaktywne małopolska do włączania programów komputerowych, związanych z ich dziedzinami. Geografowie otwierają aplikacje z mapami i następnie proszą uczniów o uzupełnienie pustych luk przy poszczególnych miejscach, w których mają się znaleźć nazwy państw, miast bądź kontynentów. Tablice interaktywne równie dobrze sprawdzają się na lekcjach biologii, fizyki oraz matematyki.

Dobrze wykorzystane stają się użytecznym narzędziem, docenianym przez samych uczniów.

Dzieci trzeba bezustannie czymś zaskakiwać, bo w przeciwnym wypadku zaczynają się one szybko nudzić i tracą zainteresowanie tematem lekcji. Dzięki tablicom interaktywnym oraz innym nowoczesnym sprzętom można utrzymywać ich zaangażowanie w lekcję na stałym poziomie.

Tablice interaktywne w pracy nauczyciela