Usuwanie rozstępów i blizn kraków to proces złożony, długotrwały, jednak na rynku znajdziemy wiele doskonałych metod walki z tymi zmianami. Trochę cierpliwości wystarczy, by na stałe pozbyć się szpecących nas zmian.

Laser dobry na wszystko?

Jedną z najpopularniejszych metod usuwania rozstępów i blizn jest laser. Dziś do dyspozycji mamy kilka rodzajów laserów, które precyzyjnie można dobrać do głębokości i wielkości wszystkich zmian. Choć sama metoda jest bardzo popularna, to oczywiście ma ona wielu zwolenników, jak i przeciwników jej stosowania. Wiele osób bowiem uważa, że laserowe usuwanie rozstępów czy blizn, wiąże się z bólem oraz długim gojeniem się ran. Niektórzy wskazują także możliwość pojawienia się poparzenia skóry. I choć takie skutki uboczne faktycznie niekiedy mogą się pojawić, to nie zmienia to faktu, że lasery są niezwykle skuteczne. Ogromną zaletą laserowego usuwania rozstępów i blizn (np. za pomocą lasera frakcyjnego) jest to, że jego działanie jest punktowe, przez co też nie ingeruje w duże powierzchnie skóry.

usuwanie rozstępów i blizn krakow

Laserowe usuwanie rozstępów i blizn kraków

Zabiegi laserowe uważane są bardzo bezpieczne, nie powinniśmy się więc obawiać tej metody. Małe ranki, które mogą pojawić się w wyniku stosowania lasera frakcyjnego, goją się bardzo szybko, nie pozostawiając śladów. Bezpieczeństwo stosowania laserów wynika także z faktu, że w trakcie zabiegu skóra nie jest w żaden sposób naruszona, co dodatkowo minimalizuje możliwość infekcji czy komplikacji po zabiegu niemal do zera. Zazwyczaj jedyną niedogodnością, która wynika z laserowego usuwania rozstępów/blizn jest zaczerwienienie skóry lub drobne pęcherze, które powstają w miejscu użycia lasera. Zarówno zaczerwienienie, jak i same pęcherzyki, znikają dość szybko po zabiegu. Zabieg laserowego usuwania rozstępów czy blizn jest bezbolesny, można czuć ewentualnie delikatne szczypanie lub falę ciepła. Osoby, które nie są odporne nawet na tego typu niedogodności, bez problemu mogą poprosić o maść przeciwbólową, która miejsca zmienione rozstępami/bliznami smarowane są kilkanaście minut przed zabiegiem.

Efektywność laserowego usuwania rozstępów i blizn

Zazwyczaj najlepsze efekty laserowego usuwania rozstępów.blizn za pomocą np. lasera frakcyjnego, zauważane są po około 3 do 5 zabiegów. Tu jednak należy brać pod uwagę również rozległość oraz głębokość danych zmian, a także ich wiek. Im bardziej świeże rozstępy czy blizny, tym łatwiej jest je usunąć, ponieważ wówczas potrzeba też dużo mniejszej ilości zabiegów.

Usuwania rozstępów i blizn – w jaki sposób usunąć blizny?