Zdrowie jest najistotniejsze. na nieszczęście w szeregu przypadków pojmujemy przez to tylko zdrowe odżywianie i sport, zapominając o badaniach.
Badania genetyczne są w wielu przypadkach przesuwane na drugi plan, są wciąż niedoceniane w naszym|polskim państwie, aczkolwiek tak w rzeczywistości zdołają uratować nasze życie i zdrowie oraz również zdrowie rodziny i potomstwa.

Dlaczego warto zrobić badania genetyczne?Badania genetyczne ma obowiązek wykonywać każdy, kto w rodzinie miał wady genetyczne lub podejrzewa u siebie jakiekolwiek mutacje lub skłonności do chorób genetycznych, jakie przedtem mogły nie wykazywać żadnych objawów.
Badania genetyczne są przede wszystkim istotne, gdy planujemy mieć dzieci. To od nich może zależeć życie i zdrowie dzieci. Badania prenatalne wykonywane w ciąży budzą w naszym kraju mnóstwo niepotrzebnych kontrowersji. Ich wykonywanie na przekór temu co powiadają media jest bezpieczne i pozwala na znalezienie rozmaitych wad płodu jeszcze w okresie, gdy znajduje się on w brzuchu rodzicielki.Badania prenatalne powinny być obowiązkowe dla każdej pani w ciąży, gdyż pozwalają na odszukanie poważnych wad genetycznych, jakim można zapobiec. W dzisiejszych czasach sztuka lekarska jest tak bardzo rozwinięta, że badania prenatalne mogą wykazać przeróżne wady płodu, które można usunąć lub zminimalizować ich skutki jeszcze w łonie matki.
Badania genetyczne to nie tylko dbałość o swoje zdrowie, ale również zdrowie dzieci. Mając całkowity obraz tegoż na jakie zagrożenia i choroby jest narażone ewentualne potomstwo możemy zapobiec wielu wadom lub mieć je pod kontrolą nawet w czasie ciąży.

Badania prenatalne pozwalają na dostanie pewnych wyników, potwierdzających czy dziecko jest zdrowe. Jest to zwłaszcza znaczące dla kobiet w ciąży po 32 roku życia, których dzieci są częściej narażone na rozmaitego typu wady rozwojowe. Wcześnie znaleziona wada umożliwia na szybką reakcję lekarzy. Sporo wad genetycznych, jakie mają wpływ na zdrowie i bytowanie dzieci można było wykryć jeszcze w czasie płodowym i zapobiec im.


Wady genetyczne a ciąża