Stomatologia jest sztuką, jakiej trzeba szkolić się latami, aby dojść do wprawy w najmniej wykonywanych ruchach. Wizyta u dentysty bywa wielce nerwowa wprost wywołująca traumę dla mnóstwa osób. To z tej przyczyny bardzo ważne jest zapewnienie sobie dużego komfortu z tym związanego. Nawet dentysta, który ma bardzo dobre zdolności bez chociażby fundamentalnego wyekwipowania gabinetu, nie będzie zdolny zrealizować ani jednego zabiegu stomatologicznego.

Gabinet stomatologiczny musi zachowywać wszelkie zasady czystości jak i bhp toteż środek robi wrażenie chłodnego oraz jałowego pokoju. Dodaje swoistego stylu, a zarazem jednym z najważniejszych w zaopatrzeniu gabinetu jest unit stomatologiczny gwarantujący wykonywanie zabiegów w optymalnej pozycji wygodnej również dla chorego. Kiedyś unit dentystyczny niczym się nie odróżniał. Czasem można było go przystosować do figury leczonego kompletnie inaczej niż unity, jakie zawierają całkowity niezbędny sprzęt do wykonania operacji. Unity można kupić w wersji ruchomej jak i stacjonarnej, mają opcję regulacji poziomu, wysokości czy też kąta nachylenia, regulacje zagłówka lub innych elementów, przez co możemy skonfigurować je w ten sposób, żeby nawet najtrudniejszy zabieg móc przeprowadzić w perfekcyjnej pozycji nie jedynie poręcznej dla dentysty, ale także dla leczonego. Unity stomatologiczne są wyekwipowane w spluwaczkę, ramię lampy i lampę ultrafioletową, stojak na kubek, ślinociąg, skrzydło z tacką jak i końcówkami oraz skrzydło z panelem sterującym.

unity stomatologiczne


Wyposażenie poboczne można swobodnie dostosować w taki sposób, żeby umożliwić lekarzowi odpowiednie warunki pracy w gabinecie. Cena unitów stomatologicznych waha się w granicach od 15000 do nawet ponad 100000 złotych. Zdrowy uśmiech bywa synonimiczny ze zdrowym organizmem a odpowiednie oprzyrządowanie gabinetu jest wygodą pracy dla dentysty.

Wiesz co to unit stomatologiczny?