Wytwornica piany to specjalistyczne urządzenie wykorzystywane najczęściej przez firmy produkujące żywność do utrzymania czystości i higieny. Istnieje wiele krajowych przepisów oraz rozporządzeń Unii Europejskiej dotyczących utrzymania właściwej higieny pomieszczeń, personelu oraz urządzeń produkcyjnych. Dlatego tak ważne jest zachowanie odpowiedniej czystości, w czym bardzo często pomaga wytwornica piany

Wytwornica piany

Co to jest wytwornica piany?

Wytwornica piany wykonywana jest ze stali kwasoodpornej. Jej zadaniem jest wytwarzanie piany do mycia różnych maszyn, przedmiotów oraz powierzchni. Wytwornica piany składa się ze zbiornika ciśnieniowego, który połączony jest z armaturą doprowadzającą sprężone powietrze ze źródła zewnętrznego. Znajduje się tam również czynnik myjący, który wraz ze sprężonym powietrzem tworzy pianę używaną do mycia. Wytwornica piany wyposażona jest również w kółka, które wpływają na wygodną obsługę i bezproblemowe przemieszczanie jej z miejsca na miejsce. 

Jakie są zalety korzystania z wytwornicy piany?

Korzystanie z wytwornica piany staje się coraz popularniejsze, ponieważ niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim czyszczenie pianą jest skuteczne, efektywne i precyzyjne. Wytwornica piany używana jest po to, aby zaoszczędzić czas i zoptymalizować koszty. Dzięki niej zużycie wody oraz detergentów jest niewielkie. Dodatkowo posługiwanie się wytwornica piany jest proste i wygodne. Za pomocą specjalnej lancy i dysz, na suchą powierzchnię nanosi się piankę, która się do niej przykleja i rozpoczyna działanie środków chemicznych. 

Więcej na https://polchem.pl/wytwornice_piany.html

Wytwornica piany

Dodaj komentarz