Wytwornice piany to nic innego, jak sprzęt przeznaczony do wytwarzania piany przy zastosowaniu proteinowych oraz syntetycznych środków pianotwórczych. Natomiast piana sama w sobie jest mieszaniną depresyjną, w której ośrodkiem rozpraszającym jest ciecz, bądź ciało stałe, a fazą rozproszoną gaz. Do wytwarzania piany wykorzystuje się czasem porofory. 

wytwornice piany

Zastosowanie oraz cechy

Jednym z popularniejszych sprzętów mających właściwości piany jest gaśnica. Działanie wytwornicy piany polega na wytworzeniu warstwy izolacyjnej, uniemożliwiającej powietrzu dostęp do powierzchni materiału płonącego. Ponadto uniemożliwia przedostaniu się palnych gazów do stref spalania. Kolejną z wielu zalet tego jakże funkcjonalnego sprzętu jest zdolność do schładzania strefy, w której występuje pożar. Piana wytwarzana jest z mieszaniny wody oraz środka pianotwórczego, którego zawartość w roztworze wynosi ok. 5%. Poniżej przedstawione zostały najważniejsze cechy wytwornice piany, a są nimi:

  • wykonanie ze stali,
  • prosta w obsłudze,
  • niezawodna oraz niezbędna w działaniu,
  • wytwarza pianę.

Czym jest WP-2/75?

Często pojawia się pytanie, czym jest wytwornice piany WP-2/75? Jest to urządzenie służące do gaszenia pożarów stałych, cieczy palnych i substancji topiących się w wysokich temperaturach. Przede wszystkim przeznaczona jest do gaszenia pożarów w pomieszczeniach zamkniętych (gdzie nie dochodzi powietrze), a gaszony obiekt nie znajduje się na wysokości wyższej niż metr nad poziomem podłogi. Cena takiego kompatybilnego sprzętu jest adekwatna do jego jakości. W sklepach internetowych WP-2/75 możemy nabyć za kwotę w wysokości ok. 1450 zł. 

Dowiedz się więcej: https://polchem.pl/wytwornice_piany.html

Wytwornice piany

Dodaj komentarz