Odpowiednie dopasowanie składu posiłków jest bardzo ważne. Szczególnie, jeśli dbamy o nasz organizm i chcemy zapewnić mu odpowiednie warunki do funkcjonowania. Substancje odżywcze jakie dostarczamy z jedzeniem odgrywają ogromną rolę w pracy wszystkich układów w naszym ciele. Z uwagi na to powinniśmy starannie dobierać poszczególne produkty do siebie. Warto mieć świadomość tego jak wszystkie substancje wpływają na nasze ciało. Każdy ma inne potrzeby i wymaga inaczej dostosowanej diety. Z tego powodu należy dokładnie obserwować reakcje naszego ciała i dobierać poszczególne potrawy tak, aby były dla nas jak najbardziej korzystne. Każdy posiłek możemy odpowiednio wzbogacić dzięki zastosowaniu właściwych dodatków.

Nasiona z konopi

Nasiona z konopi są bardzo zdrowe, a równocześnie pozwalają nam dostarczyć niezbędne tłuszcze. Ogromnym plusem jest przeważająca ilość nienasyconych kwasów tłuszczowych, które są najbardziej korzystne. Sprawdzi się to doskonale w połączeniu z warzywami zawierającymi dużą ilość witamin. W ten sposób stworzymy idealne warunki do przyswojenia wszystkich substancji przez nasz organizm. Kolejną bardzo ważną kwestią jest białko jakie zawierają produkty spożywcze z konopi. Ich profil aminokwasowy jest zbliżony do zalecanego do spożycia dla ludzi. Dzięki temu możemy być pewni, że dostarczamy naszemu ciału wszystkiego czego potrzebuje. Jest to doskonały zamiennik jajek w dietach wegańskich. Dzięki temu nie musimy obawiać się jakichkolwiek niedoborów. Użycie takich nasion jest również bardzo łatwe. Możemy spożywać je bez jakiejkolwiek obróbki. Doskonale sprawdzą się w połączeniu z sałatkami, kaszami, a nawet kanapkami.
Nasiona z konopi
Innym zastosowaniem jest dołączenie ich do dań na słodko. Koktajle i owsianki staną się pełnowartościowe. Istotne jest, aby każdy nasz posiłek zawierał wszystkie makroskładniki. Planując nasz tygodniowy jadłospis powinniśmy zadbać o optymalną ilość witamin i substancji mineralnych. Mamy wtedy pewność, że nasz organizm będzie miał idealne warunki do funkcjonowania.

Zbilansowana dieta konopna