Kredyt we frankach kancelaria

Wiele osób wzięło kredyt we frankach kancelaria, zwłaszcza w latach 2006-2008. W dzisiejszych czasach często słyszymy, że kredytobiorcy tego typu pożyczek znajdują się w niekorzystnej sytuacji, a zatem proszą o pomoc. Należy zatem przyjrzeć się bliżej, zarówno historii kredyt we frankach kancelaria jak i działaniom podjętym przez prawników w tej sprawie.

Kredyt we frankach kancelaria

Historia kredytów we frankach szwajcarskich w Polsce

Cała historia kredyt we frankach kancelaria w Polsce zaczęła się około 2004 roku. Banki zaczęły udzielać klientom kredytów we frankach szwajcarskich. Dużo niższe koszty niż te przy klasycznym kredycie złotówkowym ze względu, wynikały z zastosowania przy kredycie szwajcarskich stóp procentowych. Bankowcy nie informowali jednak kredytobiorcy, że dług jest obarczony ryzykiem walutowym ze względu na jego wartość nominalną lub kurs waluty obcej. Biorąc pod uwagę, że kredyt to decyzja na długie lata po czasie kredyt we frankach kancelaria zaczął sprawiać wielu Polakom mnóstwo problemów.

Jakie kroki podjęli frankowicze?

Wiele osób, które zdecydowały się kiedyś na kredyt we frankach kancelaria teraz, z pomocą prawników walczy o odzyskanie części pieniędzy od banków. Wynika to z tego, że część umów została skonstruowana w sposób nieuczciwy, wykorzystując przepisy prawa ze szkodą dla interesu kredytobiorcy. Niestety instytucje państwowe nie zadbały wystarczająco o bezpieczeństwo kredytobiorców, a dodatkowo bardzo długo zdawały się nie zauważać problemu. Sprawy sądowe przeciwko bankom, które w nieuczciwy sposób udzieliły kredyt we frankach kancelaria, trwają latami, aż do dziś.

Dowiedz się więcej: https://rgw.com.pl/kredyty-frankowe-infolinia/