Fundacja obywatelska

fundacje obywatelskie

Fundacja obywatelska to organizacja, do której możecie dołączyć już dziś — spotkacie tam wiele osób o podobnych poglądach, z którymi wspólnie będziecie mogli szerzyć dobroczynne działania oraz propagować ustalone przez fundację postulaty. Jeśli nadal zastanawiacie się, lub nie do końca rozumiecie, na czym polegają działania fundacja obywatelska, przeczytajcie niniejszy artykuł!

Fundacja obywatelska — jakie są jej zadania?

Fundacja obywatelska, w momencie gdy zostanie założona przez fundatora, zostaje przypisana do określonego obszaru. To tam są prowadzone działania przez członków, których zasady zawarte są w postulacie.

Fundacja obywatelska
Fundacja obywatelska

Prowadzone mogą być one zarówno na terenie kraju, w którym została założona fundacja obywatelska, jak i poza jego granicami. Ważne jednak, aby miejsce szerzenia działań zostało wspólnie ustalone przez członków w obecności osoby zarządzającej fundacją. 

Jaki jest cel fundacji?


Fundacja obywatelska na celu ma przede wszystkim szerzenie działań zgodnych z ustalonymi wcześniej postulatami. Wykonują to przez organizację pikiet na ulicach największych miast w kraju, poprzez organizacje licznych spotkań i szkoleń oraz świadczenia pomocy osobom w potrzebie. Poprzez taką formę organizacji, fundacja obywatelska popularyzuje swoje działania i zdobywa coraz to większą ilość członków. Informacje na ich temat można znaleźć również na stronie internetowej danej fundacji bądź usłyszeć o nch w środkach przekazu, takich jak radio czy telewizja.

Dowiedz się więcej na https://www.zycierodzina.pl