Kancelaria prawna kredyty frankowe

kancelarie frankowe

Największą popularność kancelaria prawna kredyty frankowe zyskała po roku 2008. Był to rok kiedy łączne zadłużenie w CHF wszystkich Polaków wynosiło 56 miliardów złotych. Popularność franka wiązała się głównie z oprocentowaniem jego kredytu, które było o około 4 stopy procentowe niższe niż w złotówkach. Nikt nie informował przyszłych kredytobiorców o tym, jakie ryzyko wiąże się z pobraniem kredytu w innej walucie niż ta, w której zarabiają. Kancelaria prawna kredyty frankowe były więc niezbędne po kryzysie ekonomicznym.

Co wywołało kryzys?

Kryzys gospodarczy wywołała hossa kredytów hipotecznych, które były przydzielane w Stanach Zjednoczonych osobom, u których szansa na ich spłatę zadłużenia była niska. Jednym ze skutków kryzysu był wzrost kursu CHF i obniżenie się jego stabilności. 

kancelaria prawna kredyty frankowe

Jak kancelarie mogą pomóc? 

Kancelaria prawna kredyty frankowe pomaga dzięki oszacowaniu zysku związanego z umową bankową oraz rozpoczęcia procesu sądowego. Dzięki orzeczeniu Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości z 2018 r. możliwe jest przewalutowanie kredytu po udowodnieniu skrajnego niedoinformowania kredytobiorcy przez bank. 

Ile osób w Polsce spłaca kredyt frankowy?

Nie ma dokładnych danych co do konkretnej ilości Polaków borykających się z problemem kredytu frankowego. Wiadomo jednak, że banki posiadają aktualnie 410 000 kredytów hipotecznych rozlicznych we frankowej walucie. Na podstawie tych danych oraz danych o łącznej kwocie zadłużenia w CHF, która wynosi 91,78 mld złotych, można oszacować liczbę frankowiczów na 715 tysięcy osób.

Dowiedz się więcej na https://rgw.com.pl/kredyty-frankowe-infolinia/!